Заява Асамблеї Громадської Ліги Україна-НАТО


Громадська Ліга Україна-НАТО вітає перемогу демократичних сил в Україні, яка і досі суттєво впливає на можливість позитивного сприйняття міжнародною спільнотою європейського та євроатлантичного вибору України. Організації-члени Ліги засвідчують свою солідарність із цілями та завданнями нової влади і докладатимуть зусиль для їх всебічної реалізації. В той же час представники демократичної громадськості залишають за собою право виявляти критичний погляд на кроки нової влади там, де державна політика буде непослідовною.

Ми із задоволенням констатуємо, що перші кроки нової влади в галузі європейської інтеграції засвідчують серйозність намірів Києва у стосунках з ЄС. Запровадження посади віце-прем’єра з європейської інтеграції, чіткі заяви президента під час першого закордонного турне, фіксація пріоритетності стосунків з ЄС в урядовій програмі, початок реформи адміністративного апарату – все це є необхідними кроками на шляху до членства в Європейському Союзі, що цілком співпадає із нашим баченням української перспективи.

Для нас, прибічників європейської та євроатлантичної інтеграції України важливо те, що із перемогою демократичної альтернативи в Україні істотно збільшуються шанси на успішну реалізацію амбіційних планів нашої держави - набуття членства в Європейському Союзі та НАТО.

В той же час ігнорування теми членства в НАТО може призвести до подальшої дезорієнтації громадськості щодо стратегічних національних інтересів України і сприяти зниженню кількості прихильників повноцінного інтегрування України в європейський та євроатлантичний простір.

Як свідчить досвід країн Центрально-Східної Європи, шлях до Європейського Союзу пролягає через членство в НАТО – адже в Альянсі працюють ті самі кваліфікаційні критерії – демократія, верховенство права, ринкова економіка як і в ЄС. В той же час членство в НАТО є чинником, що не обмежує національний суверенітет, і не вимагає виконання великої кількості адаптаційних завдань. Вступ до НАТО для будь-якої країни є етапним кроком, що засвідчує успіх на шляху демократично-ринкових трансформацій та символізує приєднання даної країни до спільноти найрозвиненіших держав світу.

Ми вважаємо, що Україна, яка довела світові свою приналежність до кола європейських демократичних держав, має підтвердити свій намір стати членом і ЄС, і НАТО, тим більше, що така мета зазначена в українському законодавстві.

Закликаємо українську владу чітко засвідчити намір стати членом Північноатлантичного Альянсу і звернутися із відповідним проханням до урядів держав-членів НАТО.

16 лютого 2005 року, м. Київ

Bookmark and Share