ГРОНУ пропонує внести зміни до бюджету на допомогу студентам-контрактникам


Голова ГРОНУ, екс-міністр освіти і науки С. Ніколаєнко говорить, що до нього звертаються багато студентів-контрактників, батьків, активістів "Студентської платформи" з приводу неможливості своєчасно оплачувати навчання.

Вихід один, говорить Ніколаєнко, - терміново за участю студентського самоврядування, студентських організацій вивчити ситуацію, встановити на кожному курсі, по кожному вузу тих, хто реально не в змозі платити. Потім підрахувати річну вартість навчання і внести зміни до бюджету, передбачивши виділення вузам певного держзамовлення на ці потреби. Мова йде про 5-6 тисяч студентів різних курсів.

Може бути й інший варіант. Відновити державне кредитування оплати за навчання, цей механізм діяв до 2009 року і щорічно виділялося близько 15 млн. гривень.

Голова ГРОНУ вважає недодуманою пропозицію деяких Народних народних депутатів взагалі скасувати плату за навчання на певний період часу, адже ці кошти йдуть на комунальні послуги ВНЗ і заробітну плату викладачам.

"Якщо на підтримку банківської системи вже виділили 40 млрд. гривень, то невже не можна виділити 120-150 млн. гривень нашій молоді? Ці дії мусить здійснити уряд за 2-3 тижні і законопроект передати в Раду", - заявив С.Ніколаєнко.

Bookmark and Share