Пікетування „Чистої України” прокуратури області завершилося зустріччю з в.о. обласного прокурора і ЧУ береться за представника Луценка


До учасників пікетування обласної прокуратури Закарпаття вийшов поспілкуватися в.о. обласного прокурора Юрій Юрійович Бенца. Він зустрівся з організаторами пікету, керівництвом ГО „Чиста Україна”. Зокрема більшість вимог пікетувальників прокурор сприйняв і дав конкретні ввідповіді.

Зокрема, щодо зловживань Ужгородським міськвиконкомом він пояснив що вимагати арешту міського голови Ужгорода В.Погорєлова сьогодні рано, достатньо що вже заарештований начальник управління капітального будівництва п.Лелекач, а щодо Погорєлова то він є підозрюваним, до якого слідство повернеться на наступному тижні.
Прокуратура пообіцяла допомогти в розслідуванні справи незаконних поборів мерією міста Ужгород на комунальному ринку міста, у справу фальсифікації списків виборців, розслідувати зловживання мерією щодо незаконних виділень земельних ділянок.
Також в.о. обласного прокурора поінформував про відкриття кримінальної справи за фактами збивання грошей з підприємців на виборчу кампанію Януковича в Закарпатті колами близькими до обласного комітету СДПУ(о) з використанням Закарпатської ДПА.
Єдине, що залишилося в повітрі – хід розслідування смерті ректора УжНУ В.Ю.Сливки. Хоча представники прокуратури пообіцяли найближчим часом поінформувати громадськість про результати розслідування справи.
Як поінформував керівник Закарпатської обласної організації „Чистої України” пікет на думку організації вдався, а наступним кроком „Чистої України” буде ініціювання, з метою покарання винних у бандитизмі та виборчому безпрєделі на виборах, зустрічі з представниками УМВС в Закарпатській області керівництво якого було представлено сьогодні міністром МВС Ю.Луценком.
Запитували також і про Різака і Чалого.
Зокрема, у ніч з четверга на п’ятницю, екс-губернатор Закарпаття Іван Різак залишив територію Закарпатської області і полетів до Києва на лікування за згодою прокуратури. Що ж до Володимира Пауля (Чалого), то в.о. прокурора повідомив що він знаходиться в ізоляторі в Ужгороді і там перебувати йому ще довго.


Генеральному Прокурору України п. С.Піскуну


Пане Генеральний Прокуроре України !
Пане новопризначений прокуроре Закарпатської області !


Українська прокуратура є головним легітимним органом, від якого залежать реформи нашого Президента в області. Закарпатці мають поки що всі підстави вважати діяльність прокуратури НЕЗАДОВІЛЬНОЮ. Дивним і незрозумілим є реагування прокуратури на очевидні факти злочинної діяльності Ужгородської мерії та попередньої обласної адміністрації.
Останнім часом публічного розголосу набув ряд резонансних злочинів, що турбують громадськість, але поки що про зрушення в їх розслідуванні ми не знаємо.
Ми, учасники пікету, від імені Ужгородської громади ВИМАГАЄМО:
1) Нарешті завершити об’єктивне розслідування кримінальної справи, пов’язаної з убивством ректора УжНУ Сливки В.Ю.;
2) Об’єктивно розслідувати справу по зникненню 21 млн. з міського бюджету та покарати винного у службовому недбальстві та співорганізатора цієї афери міського голову Ужгорода В.Погорєлова і не дозволити скинути всю провину на начальника управління капітального будівництва п.Лелекача.
3) Порушити кримінальну справу за фактами незаконних грошових поборів та щорічного приховування понад 1 млн. грн. на комунальному ринку і крадіжки державного кредиту посадовими особами міськвиконкому на чолі з Погорєловим, використання бандитських формувань для рекету приватних підприємців;
4) Покарати винних у фальсифікації списків виборців м.Ужгорода, та організаторів адміністративного тиску в бюджетних установах міста;
5) Порушити кримінальну справу проти працівників ДПА за фактами шантажу та тиску на підприємців області з метою незаконного одержання коштів на виборчу кампанію Януковича;
6) Провести розслідування протиправної видачі земельних ділянок мерією міста, не тільки в обхід черги, через штучні конкурси, посадовцям та їх родичам, перетворення дитячих майданчиків на місця під офіси та торгівельні центри;
Закарпатці очікують, що нова прокуратура Піскуна-Ющенка припинить ганебну практику прислужництва прокуратури Лемака-Різака і В ОБЛАСТІ ЗАКОН БУДЕ ПОСТАВЛЕНИЙ ВИЩЕ ВІД ЗАБАГАНОК МЕРІВ ТА ГУБЕРНАТОРІВ. Винних буде покарано, бандити сидітимуть у тюрмах, а чесні люди будуть жити і працювати вільно.

м.Ужгород, 18 лютого 2005 рік
ГО „Чиста Україна”

Bookmark and Share