Старт четвертої акції «Почуйте всі!» у Рівному


17 лютого у Рівному під час прес-конференції стосовно передачі обладнання офтальмологічному відділенню обласної дитячої лікарні було оголошено про старт чергової акції «Почуйте всі!». Організатором заходу традиційно виступає Всеукраїнський благодійний фонд “Серце до серця. У Рівному кампанію координує молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив».
Захід передбачає  доброчинний збір коштів, на які буде закуплено та передано обласним дитячим лікарням України медичне обладнання.
Головною умовою передачі цього обладнання є незаперечна можливість кожної дитини користуватися ним безкоштовно. До проведення акції залучатимуться учні загальноосвітніх шкіл, позашкільних закладів освіти, студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів, лідери молодіжних і дитячих громадських організацій.
Організатори акції основну увагу зосередили саме на проблемах зору у дітей, оскільки
зір - одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за допомогою котрої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ. Ця функція необхідна не тільки для повноцінного існування та орієнтування людини, але і для естетичного сприйняття світу, реалізації прагнень, виконання високоточних робіт тощо.
За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров»я), щороку кількість сліпих у світі зростає на 1-2 млн. осіб: кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину - одна дитина.
Однією з найгостріших проблем у світі є сліпота та слабкозорість у дітей. Для України проблема дитячої сліпоти та слабкозорості, на жаль, дуже актуальна. Близько однієї тисячі діток стають сліпими на обидва ока щорічно і більше трьох тисяч втрачають зір на одному оці.
Дитяча сліпота та слабкозорість це одна з основних причин інвалідизації дітей в Україні. Станом на 2008 рік вона посідає четверте місце в структурі загальної дитячої інвалідності. Основними причинами дитячої сліпоти та слабкозорості є аномалії при народження (62 %) , вроджені вади органів  зору (11,8%), глаукома (9,9%), злоякісні пухлини ока (12%).
На думку фахівців ВООЗ, більш ніж у 50% випадків сліпота у дітей підлягає профілактиці або виліковуванню. Тому профілактика дитячої сліпоти є одним з пріоритетів сучасної охорони здоров'я як у світі, так і в Україні. З цією метою у 2004 році в Україні розпочато реалізацію Глобальної програми ВООЗ "Зір-2020", спрямованої на профілактику дитячої сліпоти, котра підлягає профілактиці або виліковуванню.
Рівень захворюваності та інвалідності внаслідок втрати та зниження зору в дитячому віці свідчить про необхідність удосконалення організації офтальмологічної допомоги дітям. Діагностика та лікування на сучасному рівні та заходи медичної і соціальної реабілітації дозволять знизити число випадків дитячої сліпоти і інвалідності.
Основними проблемами в організації кваліфікованої та висококваліфікованої офтальмологічної допомоги дитячому населенню є: морально та технічно застаріле діагностичне та мікрохірургічне обладнання; брак витратних матеріалів та одноразового мікрохірургічного інструментарію; дефіцит фінансування придбання стаціонарами сучасних лікарських препаратів (анестетиків, антибіотиків, кортикостероїдів, антисептиків); відсутність сучасних телемедичних систем та персональних комп'ютерів.

Статистичні дані свідчать, що у  Рівненській області
Всього дітей – інвалідів – 424 (що складає 15,3 на 10000 дитячого населення)
Сліпі на обидва ока  - 24 (що складає 1,0 на 10000 дитячого населення)
Сліпі на одне око  - 142 (що складає 5,6 на 10000 дитячого населення)
 
У м. Рівне
Всього дітей - інвалідів – 52 (що складає 13,6 на 10000 дитячого населення).
Сліпі на обидва ока  - 24 (що складає 6,3 на 10000 дитячого населення)
Сліпі на одне око  - 3 (що складає 0,8 на 10000 дитячого населення)

Здорова зряча людина може повноцінно насолоджуватися життям, сприймати усі його барви, відчувати себе задоволеною.
Ми можемо збагнути красу навколишньої природи, нам милує око красива квітка, тоді як дитина сліпа позбавлена цього відчуття прекрасного і бачить лише темряву. Відтак, цілком зрозумілим є той факт, чому кошти від благочинного проекту «Почуйте всі» спрямовуються саме на вирішення проблем зору у дітей.

nvm86ster@gmail.com
 

Bookmark and Share