Молоді соціалісти вимили крісло під Гeнпрокуратурою, а в Дніпропетровську пройшла серія пікетувань


18 лютого близько сотні представників Спілки молодих соціалістів (СМС) проводили біля Генеральної прокуратури України акцію "Новій владі - чисті крісла!", основними вимогами якої було звільнення з посад та притягнення до відповідальності тих осіб в керівництві вищих навчальних закладів, органів внутрішніх справ тощо, які здійснювали незаконний тиск на молодь під час минулої президентської кампанії.

Частина фактів, зібраних з цього приводу, була оформлена у вигляді заяв й передана представниками СМС до Генеральної прокуратури. Зокрема, йдеться про тиск на студентів-соціалістів, переслідування й навіть застосування проти них сили для перешкоджання ведення агітації, а також інші грубі порушення законодавства під час виборів 2004 року адміністрацією й охороною таких вищих навчальних закладів, як Національний авіаційний університет (м. Київ), Сумський національний аграрний університет (Як стало щойно відомо, скандальновідомого рeктора CНАУ Царeнка вжe звільнeно), керівництвом УМВС В Чернігівській та низці інших областей тощо.

Під час акції молоді соціалісти ретельно вимили принесене під стіни Генпрокуратури крісло на знак необхідності очищення владних посад від людей, що заплямували себе, перебуваючи при владі.

Коментуючи акцію, лідер Спілки молодих соціалістів, Євген Філіндаш, зокрема, зазначив: "Якщо сто років тому, під час революційних подій початку 20 ст., викладачі й керівники університетів в переважній більшості солідаризувались з революційними виступами своїх студентів і намагались всіляко захищати їх від поліцейських переслідувань, то в Україні часів Кучми, ситуація, за окремими винятками, була, на жаль, протилежною. Ректорати й деканати часто самі виступали в ролі жандармів. Ми проводимо цю акцію саме для того, щоб і цим, і всім іншими колишнім, нинішнім та майбутнім посадовцям всіх рівнів більше ніколи не кортіло, порушуючи закон .поводитися з молодими і немолодими громадянами, як з безправним бидлом".
А в Дніпропетровську сьогодні "ПОРА!", "Молода Батьківщина" та СМС провели ряд пікетувань в Дніпропетровську. Високої честі удостоїлися Медакадемія, Гірничий університет та Міське управління міліції. В осоновному акція була спрямована проти ректорів, для яких на першому місці була не політика, а злочинна діяльність.

Біля Медакадемії пікетувальники вимагали відставки ректора Дзяка (в минулому довірена особа Я) за відрахування аспірантки за те, що та брала участь в Помаранчевій революції, а також за ганебну практику чисток "неблагонадійних" в гуртожитках перед другим туром виборів.

В Гірничому університеті вимагали відставки ректора Півняк (в минулому довірена особа Я) і першого проректора Пілова за те, що вони проводили агітацію в університеті і чинили тиск на студентів котрі відкрито заявляли про свою підтримку опозиційного кандидата.

Не оминули пікетувальники також Міськуправління міліції Дніпропетровська з вимогою відставки замначальника Сідлецького та керівника відділу роботи з участковими Омельянека. Останніх - за "доблесну" охорону кучмістськогорежиму.

Молодь Дніпра не збирається зупинятись на проведеному і буде піднімати проблему зміни ректорів-"порушників" до повного її позитивного вирішення.

Bookmark and Share